Ceny prądu mogą jeszcze wzrosnąć. Firmy energetyczne złożyły kolejne wnioski

"Ceny energii mogą istotnie wzrosnąć, chodzi o ich podniesienie o kolejne kilkadziesiąt punktów procentowych – usłyszeliśmy nieoficjalnie od jednej z firm" – informuje"Rzeczpospolita".
„Ceny energii mogą istotnie wzrosnąć, chodzi o ich podniesienie o kolejne kilkadziesiąt punktów procentowych – usłyszeliśmy nieoficjalnie od jednej z firm” – informuje”Rzeczpospolita”.

Cztery największe koncerny energetyczne w Polsce złożyły już wnioski do Urzędu Regulacji Energetyki (URE) o zmianę taryfy na sprzedaż energii dla gospodarstw domowych. Z informacji, do których dotarła „Rzeczpospolita” wynika, że ceny mogą znacząco wzrosnąć.

„Rozpoczęła się kolejna odsłona batalii o wyższe ceny prądu dla gospodarstw domowych” – czytamy w dzienniku. Wnioski taryfowe złożyły cztery największe spółki energetyczne w kraju: Enea, Polska Grupa Energetyczna, Energa i Tauron.

„Takiej decyzji można się było spodziewać w przypadku dwóch pierwszych firm, dla których regulator ustalił stawki tylko do końca marca tego roku. Do negocjacji o wyższe ceny nieoczekiwanie dołączyły jednak także Energa i Tauron, które miały zatwierdzone taryfy do końca 2020 r.” – zaznacza „Rzeczpospolita”.

„Ceny energii mogą istotnie wzrosnąć, chodzi o ich podniesienie o kolejne kilkadziesiąt punktów procentowych – usłyszeliśmy nieoficjalnie od jednej z firm” – czytamy w gazecie.

Wzrost ceny energii elektrycznej

„Rzeczpospolita” przypomina, że wcześniej URE zgodził się już na podwyżki samej energii elektrycznej o około 20 proc.

„To jednak tylko część całego rachunku za energię. Ostatecznie tegoroczne rachunki odbiorców indywidualnych za energię, obejmujące m.in. wzrost ceny prądu i kosztów dostarczenia energii do domów, są wyższe średnio o 12 proc., czyli 9 zł miesięcznie” – tłumaczy dziennik.

źródło: https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/budzet-domowy/ceny-pradu-wnioski-taryfowe-firm-enea-pge-energa-i-tauron/3p063s7.amp?fbclid=IwAR2kJ9i4893MGZjbaXItWvhDFpjDA1_0aA84QeEOUh2-a7qMYH5t_eQCFCk